معرفی کتاب جذاب سه شنبه ها با موری

معرفی کتاب جذاب سه شنبه ها با موری

معرفی کتاب جذاب سه شنبه ها با موری

بسیاری از چیزها کشف شده است،جز چگونه زیستن

کتاب “سه شنبه ها با موری” نوشته میچ آلبوم ؛ داستان واقعی درباره مبارزه اعجاب انگیز پروفسور “شوارتز موری” با بیماری سخت و لاعلاج ای ال اس است. این بیماری، به تدریج اعضا و جوارح اصلی بدن را از کار می اندازد و باعث مرگ سلولی بافت ها و ماهیچه ها میگردد.
موری مرگ را پذیرفته است، او خواهد مرد اما در واپسین روزهای زندگی میخواهد به کمال انسانی برسد. خورشید و تابش آن، رنگ یاس بنفش داخل گلدان، غذا، خواندن روزنامه، ملاقات های دوستان وروزنامه نگاران همه او را به نوعی به وجد میاورد. داستان از زبان شاگرد موری روایت میشود. قسمتی از این کتاب را برایتان نقل کرده ایم:

از او پرسیدم برای خودش احساس تاسف نمی کند؟
گفت: “صبح ها گاهی برای خودم عزاداری می کنم. به بدنم نگاه میکنم همانقدر که میتوانم دستها و انگشتهایم را تکان میدهم و به آنچه که از دست داده ام تاسف می خورم. بعد برای مرگ کند و دردناک خودم عزاداری می کنم ولی بعد تمام می شود.”
به همین سادگی؟!
”بله، اگر لازم باشد خب گریه میکنم ولی بعد توجهم را به تمام چیزهای خوبی که هنوز در زندگی ام هست جلب میکنم. کسانی که هنوز بدیدنم می آیند. قصه هایی که خواهم شنید. اگر سه شنبه باشد با تو، آخر ما اهل سه شنبه هستیم.”

این کتاب از تاثیرگذارترین و پرفروش ترین کتابهای انتشارات نیویورک تایمز است. فیلمی نیز بر اساس آن ساخته شده است.
این کتاب نسبتا طولانی درسهایی از زندگی به ما میدهد که در هیچ کلاس و دانشگاهی یادمان نمیدهند. پس اگر وقت و حوصله ی خواندن دارید، سه شنبه ها با موری را از دست ندهید.

کتاب “سه شنبه ها با موری”نوشته ی “میچ آلبوم” را ماندانا قهرمانلو ترجمه کرده و نشر قطره به چاپ رسانده است.

منبع:گردالی